ЕТИЧНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ АВТОРІВ ЗБІРНИКА НАУКОВИХ ПРАЦЬ

«ПСИХОЛІНГВІСТИКА», «ПСИХОЛИНГВИСТИКА», «PSYCHOLINGUISTICS»

 1. Основний обов’язок автора полягає в тому, щоб надати точний опис проведеного дослідження, а також об’єктивно представити його наукову новизну й практичну значущість.
 2. Автори статей несуть усю відповідальності за зміст статей і за сам факт їх публікації.
 3. Кожний автор зобов’язаний використовувати розумно й економно обсяг Збірника, оскільки він є обмеженим ресурсом.
 4. Первинне повідомлення про результати дослідження має бути досить повним і містити необхідні посилання на доступні джерела інформації, щоб фахівці в цій галузі змогли відтворити цей експеримент. За потреби, автор має докласти достатніх зусиль для того, щоб надати іншим дослідникам зразки незвичайних аналітичних, експериментальних (лонгітюдних, масштабних) матеріалів, які не можуть бути отримані яким-небудь іншим способом.
 5. Автор має обов’язково цитувати ті публікації, які здійснили визначальний вплив на суть його наукової проблеми, а також ті з них, які можуть забезпечити оперативне ознайомлення читача з попередніми роботами вчених, важливими для розуміння цього дослідження. За винятком оглядів, автор має мінімізувати цитування робіт, які не мають безпосереднього відношення до змісту статті. Автор зобов’язаний провести науково-літературний пошук, щоб знайти й процитувати оригінальні публікації, в яких описуються дослідження, тісно пов’язані з його статтею. Він також має належним чином посилатися на джерела принципово важливих матеріалів, використаних у цій роботі (якщо ці матеріали не були отримані самим автором), на рукописи кожного вченого, згаданого в тексті статті.
 6. У рукописі чітко зазначаються будь-які небезпечні прояви та ризики, що пов’язані з проведеними автором дослідженнями.
 7. Автору слід уникати фрагментації повідомлень про дослідження. Вчений, який виконує багатовекторні дослідження системи або групи споріднених систем, має структурувати публікацію так, щоб кожний фрагмент опису наукової роботи забезпечував цілком закінчений звіт про кожен аспект загального аналізу наукової проблеми.
 8. При поданні рукопису до публікації автор має інформувати редактора про існуючу спорідненість цих матеріалів з його статтями, представленими до друку іншими видавництвами або прийнятими ними. Копії цих рукописів представляються редакторові із зазначенням зв’язків з рукописом, представленим до опублікування в іншому журналі.
 9. Автор немає права подавати рукописи, що описують одні й ті ж результати, більш ніж в один журнал у вигляді первинної публікації, якщо тільки це не повторне подання відхиленого Збірником або відкликаного автором рукопису. Можна представляти рукопис повної нової статті, що розширює раніше опублікований короткий попередній опис того ж самого дослідження. Проте, при поданні такого рукопису необхідно сповістити редактора про існування попередньої статті, яка обов’язково має бути процитована автором в цьому новому рукописі.
 10. Автор має чітко назвати джерела всієї процитованої або поданої в статті інформації, за винятком загальновідомих фактів. Інформація, отримана ним в приватному порядку (в процесі бесіди, при листуванні або під час обговорення з третіми сторонами) від іншого дослідника, не може бути використана або представлена в роботі цього автора без дозволу науковця, від якого ця інформація стала йому відома. Інформація, отримана при наданні конфіденційних послуг (при рецензуванні рукописів або проектів, представлених для отримання грантів), так само використовується тільки з дозволу автора.
 11. Персональна критика науковців не може вважатися доречною ні за яких обставин.Проте в опублікованих статтях у відповідних ситуаціях може міститися критика матеріалів експериментального чи теоретичного дослідження.
 12. Співавторами статті мають бути тільки ті особи, які зробили значний науковий внесок у подану роботу та розділяють відповідальність за отримані результати. Інші, здебільшого, ненаукового характеру, організаційні й адміністративні внески мають бути відмічені в примітках до статті. Особи, що померли й відповідають сформульованим вище критеріям співавторства, мають бути включені до числа авторів, а у примітці має бути зазначена дата їх смерті. В якості автора або співавтора не можна називати фіктивні імена. Автор, який подає рукопис до публікації, несе відповідальність за те, щоб до списку співавторів були включені всі ті й тільки ті особи, які відповідають вимогам авторства. У статті, написаної кількома авторами, той з авторів, хто подає до редакції контактні відомості, документи та здійснює листування з редакторами, бере на себе відповідальність за згоду інших авторів статті на її публікацію в Збірнику.
 13. Автори обов’язково мають повідомити редактора Збірника про будь-який потенційний конфлікт інтересів, на зразок корпоративних, консалтингових або фінансових інтересів якої-небудь компанії тощо, на які могла б вплинути публікація результатів, що містяться в цьому рукописі. Автори також мають гарантувати відсутність контрактних стосунків або прав власності, які могли б вплинути на публікацію інформації, що представлена в рукописі.

ЕТИЧНІ ДІЇ АВТОРА (ІВ) ПРИ ПОВТОРНОМУ РОЗГЛЯДІ СТАТТІ

ТА ВІДПОВІДІ НА ЗАУВАЖЕННЯ РЕЦЕНЗЕНТА

Після повторного наукового аналізу Вашої статті та підготовки відповіді на пропозиції рецензентів, будь-ласка:

  • зверніть увагу на всі зауваження, надані редактором і рецензентом (-ами);
  • опишіть всі зміни, що відбулися в змісті Вашої статті в зворотному листі;
  • проведіть всі додаткові експерименти або зробіть повторний аналіз, враховуючи аналітичні міркування, які рекомендує здійснити рецензент. Якщо Ви впевнені, що запропоновані заходи не удосконалять Вашу статтю докладно й обґрунтовано змотивуйте, чому Ви так вважаєте;
  • у зворотному листі окремо опишіть всі пункти зауважень, з якими Ви згодні, а з якими – ні;
  • забезпечте толерантне наукове обґрунтування всіх дискусійних питань;
  • чітко зазначте у Вашій статті всі зміни, які Ви внесли при доопрацюванні статті (виділіть кольором);
  • поверніть переглянутий рукопис і зворотній лист у терміни, встановлені редактором (-ами);
  • будьте ввічливими й проявляйте повагу до рецензентів і тоді, коли Ви згодні, й коли не згодні з їхніми зауваженнями. Крім того, Ви маєте внести в статтю необхідні зміни, які пропонує рецензент;
  • пам’ятайте, рецензент є експертом у психолінгвістичній галузі. Якщо пропозиції, які вносить експерт, не відповідають Вашому баченню, то це, ймовірно, тому що він не зрозумів аспект Вашого рукопису. Це означає, що Ваша стаття написана в стилі, не зовсім зрозумілому для сприйняття, отже, ускладненому для розуміння Вашого дослідження. Таким чином, Ви маєте удосконалити текст Вашої статті, досягти його комунікативної доцільності, досконалості й читабельності.

ЯКЩО ВИ ОТРИМАЛИ ВІДМОВУ

Просимо Вас, шановні автори, уникати вимог на зразок: «Дайте мені телефон (E-mail, Skype), рецензента, щоб я йому все пояснив(ла)!».

Будьте наполегливими при спробі опублікувати статтю. Якщо своєчасно, науково обґрунтовано й коректно відповідати на зауваження редакторів та рецензентів, то можна досягти результату в публікуванні Вашої статті без будь-якого ускладнення й напруження.

Не обирайте інший науковий збірник чи журнал, поки не буде з’ясований один із таких моментів:

  • редактор відповів, що тематика Вашої статті повністю не відповідає галузевому профілю й тематиці Збірника;
  • редакційна колегія відмовила публікувати рукопис без права його повторного подання в редакцію;
  • Вашій статті відмовлено навіть після того, як Ви ґрунтовно й докладно відповіли на всі пропозиції та аналітичні коментарі рецензента;
  • Ви отримали інформацію редакції про відмову опублікувати Вашу статтю на підставі рецензій двох рецензентів;
  • процес розгляду статті перевищує час, передбачений регламентом Збірника і редактори через об’єктивні причини не можуть прискорити аналіз Вашого рукопису. В такому випадку повідомте редакцію про те, що Ви забираєте статтю, перш ніж подавати її в інший збірник чи журнал.

Пам’ятайте! Підготовка статті до публікування є доволі складним багатовекторним процесом, тому Ви маєте бути готовими працювати спокійно та з вдячністю сприймати надані Вам зауваження, наполегливо працювати над удосконаленням свої статті й вносити необхідні корективи у Ваш рукопис, толерантно відповідати на коментарі редакторів і рецензентів. Не виконуйте нічого зайвого, відповідайте тільки на ті зауваження та листи, які Вам  надсилають.

  • Ви можете оскаржити будь-яке редакційне рішення, якщо воно не задовольняє Ваші наукові сподівання і домагання.

ІНДЕКСУВАННЯ

book3.jpg
<< < липня 2018 > >>
пн вт ср чт пт сб нд
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
423238
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
У цьому місяці
Всі дні
37
185
222
4902
423238

Your IP: 23.20.25.122